DSU logo
             UDM2012-logo
Allerød logo

Tilmeldte spillere til Ungdoms-DM 2012

Engholmskolen i perioden fra 11. maj 2012 til 13. maj 2012.
Ved turneringens start den 11. maj 2012 var der tilmeldt 114 spillere fra 42 klubber


Se også grupperne P08 P10 P12 P14 P16 U08 U10 U12 U14 U16
Rating
GruppeNrNavnKlubDKELO
U161 Mads-Holger Bang JacobsenBornholms Skakklub 2027 2023
U142 Jesper Søndergård ThyboSkive Skakklub 1998 2015
U163 Jens Albert RamsdalÅbyhøj Skakklub 1992 1941
U144 Martin PercivaldiHillerød Skakklub 1986 1938
U165 Jonathan BraünerBMS Skak 1953 1977
U166 Rasmus ThøgersenSkive Skakklub 1882 1898
U127 Tobias DreislerSkakklubben Af 1968 1770 1825
U148 Mathias Kejlstrup SimonsenSkakklubben Evans 1745 1811
U149 Troels Bækgård AndersenRoskilde Skakklub 1733 1774
U1210 Bjarke Hautop KristensenSorø Skakklub 1691 1824
U1611 Tobias Ilsøe JensenFrem Skakklub 1686 1757
U1212 Sophus Mechlenburg MøllerFrem Skakklub 1684 1784
U1413 Tor Kristian JoensenViborg Skakklub 1663 1675
U1614 Jeppe Nygård SamuelsenAllerød Skakklub 1657 (1596)
P1615 Thea NicolajsenÅrhus Skakklub/Skolerne 1639 1669
U1216 Arunn AnanthanSkakklubben Evans 1637 1684
U1617 Malte Hallgren PetersenAllerød Skakklub 1605
U1018 Filip Boe OlsenHinnerup Skakklub 1590 1621
U1419 Magnus MejlvangBornholms Skakklub 1586
U1620 Christian Matico JepsenSkakklubben Evans 1584 1622
U1421 Bjarke VangsgårdVejlby-Risskov Skakklub 1572 (1789)
U1422 Oliver HellumBMS Skak 1566 1730
U1223 Niels Buster Krog WesthÅbyhøj Skakklub 1550
P1624 Emma Le BesqFrem Skakklub 1518 1703
U1225 Samuel Peter Heine MaySkakforeningen Øbro 1442 (1454)
U1426 Christian SejersenHolstebro Skakklub 1431
U1227 Lasse RamsdalÅbyhøj Skakklub 1428 (1330)
U1228 Alexander Le BesqFrem Skakklub 1412 (1714)
P1629 Ellen KakulidisAalborg Skakforening af 1889 1406
U1030 Thomas Søndergaard ThyboMorsø Skakklub 1374
U1231 Jacob Foged ChristensenFrem Skakklub 1368
P1432 Freja VangsgårdVejlby-Risskov Skakklub 1359 1550
U1633 Alexander Torp JørgensenNæstved Skakklub 1347 1571
U1234 Gabriel GyaljenSkakforeningen Øbro 1342
U1035 Nicolai KistrupBMS Skak 1337
U1436 Mikkel RamsdalÅbyhøj Skakklub 1335
U1237 Johan Møller OchsnerÅrhus Skakklub/Skolerne 1327 (1469)
U1238 Johan HardleiSkakklubben Af 1968 1303
U1639 Holger DanielsenBMS Skak 1294
U1240 Jonas Bürgel Sindal NielsenJyderup Skakklub 1284
U1041 Mads Henneberg HasagerHinnerup Skakklub 1228
U1442 Benjamin BraünerBMS Skak 1223 1520
U1043 Jacob Kryger DyekjærHinnerup Skakklub 1186
U0844 Jonas BjerreSkanderborg Skakklub 1177
P1445 Mette Ellegaard ChristensenJyderup Skakklub 1172
U1246 Philip FrostBornholms Skakklub 1172
U1247 Emmet SchmidtArbejdernes Skakforening Af 04 1171
U1248 Jacob ClausenSpringeren Kolding 1167
U1449 Jeppe BrødsgaardRoskilde Skakklub 1165 (1782)
U1050 Albert Emil Lyng PetersenAllerød Skakklub 1161
U1451 Peter JensenHaslev Skakklub 1155
U1452 Mikkel Manosri JacobsenArbejdernes Skakforening Af 04 1134
U1453 Ethan AraSkakklubben Af 1968 1134
P1254 Charlotte Helsen NeerdalSkakforeningen Odysseus 1125
P1455 Katinka Holmboe BorregaardSkakforeningen Odysseus 1123
P1056 Mikala HøyerupSkakforeningen Caissa Gladsaxe 1113
U1457 Michael S. PetersenAllerød Skakklub 1113
U1058 Donald BrinchGreve Skoleskak 1100
U1059 Filip Martin Kierulf Hou HolmHinnerup Skakklub 1099
U1660 Viktor NielsenHvidovre Skakklub 1095
U1261 Simon AndreasenSkakforeningen Odysseus 1088
U1262 Louis Bjerrum ChristiansenBrønshøj Skakforening 1086
P1263 Ellen FredericiaSkakklubben K41 1086
U1464 Mihai Ursta AnghelHaslev Skakklub 1065
U1465 Bastian PreiselAllerød Skakklub 1061
U0866 Asbjørn KlitgaardAllerød Skakklub 1054
P1467 Mia Louise GammeltoftMærsk klubben 1054
U1468 Anton Mehmet Yildiz MarthedalSkakklubben K41 1053
U1069 Hauge Bang JacobsenBornholms Skakklub 1052
U1270 Victor Koch-MüllerBMS Skak 1050
P0871 Elisabeth Mechlenburg MøllerEnkeltmedlem 3. HK 1045
P1072 Lotte DyndgaardFrederiksberg Skoleskak 1036
P1273 Linnea Holmboe BorregaardSkakforeningen Odysseus 1036
U0874 Oscar Koch-MüllerBMS Skak 1029
U1075 Andreas SkovgaardArbejdernes Skakforening Af 04 1027
U1076 Tiziano Wul MicalizioSpringeren Kolding 1025
U0877 William Ellegaard ChristensenJyderup Skakklub 1023
U1078 Emil SkovgaardArbejdernes Skakforening Af 04 1023
U1079 Nick GholamiBMS Skak 1009
U1080 Markus Andreas BaadsgaardHillerød Skakklub 1005
U1281 Victor Visti MuffHillerød Skakklub 1000
U1082 Asbjørn Hovgård SchackSct. Severin Skoleskak 1000
U1283 Marcus Juul NielsenJyderup Skakklub 1000
U1284 Gustav HaulrichJyderup Skakklub 1000
U0885 Kischieciro KræmmerSkakforeningen Øbro 1000
U1086 Sanschiro KræmmerSkakforeningen Øbro 1000
U1087 Nikolaj BrødsgaardStengård/Vadgård Skoleskak 1000
U1288 Frederik Brygger CaravellaTårnby Skakklub 1000
U0889 Tobias BrødsgaardStengård/Vadgård Skoleskak 1000
U1290 Christian SamuelsenSkørping Skakklub 1000
U1291 Jeppe EsbjergSkakforeningen Odysseus 1000
U1292 Marius GlytnerTårnby Skakklub 1000
U0893 Bror Felix Padkjær GejlSpringeren Kolding 1000
U1094 Tobias Aagaard HansenHøjby Skole Skakklub 1000
U1095 Sverre Padkjær GejlSpringeren Kolding 1000
U0896 Jonathan Aagaard HansenHøjby Skole Skakklub 1000
U1097 Alfred Hedelykke WeggerSabro-Korsvejsskolen 1000
P1298 Anna Hedelykke JensenSabro-Korsvejsskolen 1000
U1099 Daniel UweisBMS Skak 1000
U08100 Jonas AbildgaardSkakforeningen Odysseus 1000
P10101 Benedicte KistrupBMS Skak 1000
U10102 Christoffer Reumert RuhnauAllerød Skakklub 1000
P08103 Caterina Wul MicalizioSpringeren Kolding 1000
U12104 Mads Keller HolmGreve Skoleskak 1000
U08105 Silas HøyerupLindehøjskolen 1000
U12106 Frederik HansenGreve Skoleskak 1000
U10107 Filip Christian BruhnAllerød Skakklub 1000
U10108 Mikkel AstrupGreve Skoleskak 1000
U12109 Nikki FrederiksenBMS Skak 1000
U08110 Silas Tram LuxSkørping Skakklub 1000
U10111 Rasmus Bo Hallstrøm JensenAllerød Skakklub 1000
U10112 Mikkel MejlvangBornholms Skakklub 1000
U10113 Elias Aggergaard LarsenTåstrup Skakforening 1000
U08114 Arn HollandArbejdernes Skakforening Af 04 1000

    Flere turneringer på Skakturnering.dk    22. september 2021